Aktualności studenckie

Drodzy Studenci, poniżej znajdziecie podsumowanie najważniejszych kwestii dydaktycznych dotyczących decyzji Władz UEW lub aktualne informacje na temat niektórych z nich.

ZAJĘCIA Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Jak wiecie, zapisy na zajęcia z Wychowania Fizycznego zostały anulowane z uwagi na konieczność dopracowania koncepcji przeprowadzania zajęć w formie zdalnej – nie oznacza to natomiast, że studenci w wyjątkowych sytuacjach wskazanych w Zarządzeniu Rektora nie będą mogli tych zajęć zrealizować.

W wydanym w dniu 9.10.2020 roku Zarządzeniu nr 175 Rektora UEW w §1 ust. 2 możemy przeczytać:

„2. Dopuszcza się realizację zajęć z wychowania fizycznego w formie zdalnej w postaci wykładów, dla osób, które posiadają aktualne, semestralne, roczne lub dłuższe zwolnienie lekarskie z wychowania fizycznego lub z przyczyn niezawinionych przez siebie pierwszy semestr wychowania fizycznego mogą realizować dopiero w semestrze piątym lub w innych uzasadnionych przypadkach za zgodą Dziekana ds. studenckich.

Władze Uczelni przygotują możliwość realizacji takich zajęć w formie zdalnej.

Zatem wszystkie osoby, które spełniają warunki określone w przytoczonym paragrafie, będą mogły zrealizować W-F w formie zdalnej

By zapobiec ponowieniu sytuacji z poprzedniego roku akademickiego, Władze Uczelni chcą dostosować sposób realizacji tych zajęć do obowiązujących warunków i możliwości. Władze Uczelni dążą do tego aby zajęcia na Teams były możliwie najbardziej zbliżone do zajęć realnych. Będą one jednak przygotowane z uwzględnieniem obowiązujących wytycznych BHP oraz, jeśli będą tego wymagały odrębne przepisy, także kwestii ubezpieczeń.

KAMERKI NA ZAJĘCIACH

W ostatnich dniach zaczęliśmy dostawać od Was zapytania, czy kamerki są obowiązkowe również na wykładach.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 152/2020 Rektora UEW (§3 ust. 2):

„2. Student ma obowiązek uczestniczenia w zajęciach obowiązkowych w trybie zdalnym przy włączonej kamerze oraz posiadania możliwości używania mikrofonu.”

mamy obowiązek mieć włączoną kamerę i możliwość używania mikrofonu w przypadku zajęć obowiązkowych, czyli na ćwiczeniach, laboratoriach komputerowych, seminariach oraz lektoratach językowych. Brak włączenia kamerki może skutkować brakiem możliwości identyfikacji czy student faktycznie uczestniczy w zajęciach, a tym samym uznania, że student jest na zajęciach nieobecny.

Wykładowca w przypadku wykładu może poprosić studentów o włączenie kamery na początku, jednakże nie może uzależniać od tego oceny z przedmiotu.

Jeżeli takie sytuacje występują na którymś z przedmiotów, na jakie uczęszczasz, zgłoś nam to w tej ankiecie, a my przekażemy te informacje właściwym Władzom UEW – LINK DO ANKIETY.

Dla wszystkich studentów, którzy również dopytują się nas, co w sytuacji gdy nie macie kamerki i nie chcecie jej kupować. Stanowisko Uczelni jest takie, że student powinien posiadać kamerkę, żeby uczestniczyć w zajęciach obowiązkowych. Jednocześnie dla osób, które nie chcą kupować kamerki, Uczelnia rekomenduje wykorzystanie aplikacji mobilnej, która pozwala na wykorzystanie telefonu komórkowego w tym celu.

Instrukcje znajdują się na stronie: http://www.ue.wroc.pl/studenci/21428/e_learning_studenci.html

LEGITYMACJE STUDENCKIE

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, nie trzeba aktualnie przedłużać ważności legitymacji studenckich r. (PLIK ŹRÓDŁOWY).

Na chwilę obecną wprowadzone zostało Rozporządzenie, na podstawie którego legitymacje studenckie, legitymacje doktorantów, a także legitymacje służbowe nauczycieli akademickich pozostają ważne w okresie ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni oraz 60 dni po zakończeniu tego okresu. Nie ma zatem konieczności osobistego stawiennictwa w uczelni w celu przedłużenia ważności ww. legitymacji.

OBNIŻENIE CZESNEGO

Na chwilę obecną Władze UEW nie podjęły decyzji o obniżce czesnego za studia niestacjonarne oraz te prowadzone w języku angielskim. Proces kształcenia jest realizowany w formie zdalnej, a studenci zakończą studia w terminie ustalonym w umowie.

Przypominamy też, że istnieje możliwość złożenia wniosku o zapomogę w związku z sytuacją epidemiczną i możliwą trudną sytuacją finansową studenta.

Więcej informacji odnośnie zapomogi znajdziecie w zakładce „Aktualności” Działu Świadczeń Stypendialnych - LINK

UBEZPIECZENIE NNW

Jeżeli jesteś zainteresowany wykupieniem Ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) na rok 2020/2021, wszystkie niezbędne informacje możesz znaleźć na stronie naszej Uczelni – LINK DO STRONY.

Ubezpieczenie można zawrzeć online za pośrednictwem strony internetowej - https://klient.interrisk.pl/EduPlusOnline