Jak zostać Członkiem RUSS i Senatu UEW

Zaktualizowano: 12 maj 2021

Jeżeli od zawsze chciałeś mieć realny wpływ na funkcjonowanie naszej Uczelni, teraz masz ku temu doskonałą okazję. Już od 6 maja 2021 możesz zgłosić swoją kandydaturę do Rady Uczelnianej Samorządu Studentów oraz Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Rekrutacja otwarta jest dla każdego Studenta – 15 miejsc w RUSS i 2 miejsca w Senacie nie zapełnią się same!

Harmonogram wyborów

06.05.21-14.05.21 – Zbieranie formularzy zgłoszeniowych

14.05.21 – Ogłoszenie ostatecznej listy kandydatów.

21.05.21-22.05.21 – Głosowanie na kandydatów w USOSweb

Czym zajmuje się RUSS?

Rada Uczelniana Samorządu Studentów to jeden z najważniejszych organów Samorządu Studentów. Jej Członkowie zajmują się m.in.:

• wyrażaniem opinii w sprawach związanych z dydaktyką

• wraz z odpowiednimi organami Uczelni oraz Zarządem Samorządu Studenckiego uzgadnia treść Regulaminu Studiów

• opiniowaniem Regulaminu Studiów Uniwersytetu, po zasięgnięciu opinii reprezentantów studentów zasiadających we właściwych Radach/Komisjach Rektorskich odpowiedzialnych za przygotowywanie Regulaminu Studiów.

• opiniowaniem, wraz z Przewodniczącym Samorządu Studenckiego, ogólnych zasad przyznawania stypendiów.

• wyrażaniem wotum zaufania wobec kandydatury osoby wskazywanej na funkcję Prorektora właściwego ds. Studenckich i Kształcenia, Dziekana właściwego ds. Studenckich oraz Prodziekana właściwego ds. Studenckich.

• zajmowaniem stanowiska w sprawach dotyczących studentów Uczelni.

• przedstawianiem stanowiska na temat działalności jednostek i organów Uczelni, które dbają o sprawy studenckie

• przekazywaniem wniosków do Senatu lub do innych organów Uczelni.

• wyborem Przewodniczącego Samorządu Studenckiego oraz zatwierdzaniem składu Zarządu Samorządu Studentów.

• udzielaniem absolutorium powyższym organom.

• nadzorem nad działalnością organów Samorządu Studenckiego, których członkowie są wybierani przez Radę oraz członków tych organów.

Czym zajmuje się Senat?

Senat natomiast zajmuje się decyzjami strategicznymi, m.in. uchwalaniem Regulaminu Studiów, Regulaminu Samorządu i opiniowaniem kluczowych spraw dla Uczelni. Studenci i Profesorowie zasiadający w Senacie mają realny i równy wpływ na działalność naszej Uczelni!

Formularze zgłoszeniowe:

Uzupełnione formularze prześlijcie na adres: skw@samorzad.ue.wroc.pl wraz ze skanem legitymacji studenckiej!

Po więcej informacji zajrzyj do uchwał!

Źródło elementu grafiki: plik wektorowy utworzony przez pch.vector; https://pl.freepik.com/wektory/streszczenie