UElcome 2021, czyli szybki sposób na wybór dobrej uczelni

Zaktualizowano: 8 kwi 2021

Dzień Otwarty i UElcome organizowaliśmy co roku w celu zaprezentowania naszej Uczelni potencjalnym kandydatom. Tegoroczna edycja przybrała nieco inną formę. Team zdecydował się na rozwinięcie części UElcome, podczas gdy organizacją Dnia Otwartego zajmuje się Centrum Promocji, jednostce UEW odpowiedzialnej za promocję. Finał Dnia Otwartego odbędzie się 14 kwietnia, natomiast wydarzenie od studentów dla przyszłych studentów, UElcome, 16 kwietnia.

Uelcome – co to?

UElcome to projekt, który skupia się na bezpośrednim kontakcie z liceami i technikami. Prelegenci – którymi są zarówno Członkowie obecnego Teamu, jak i inni Działacze – odwiedzają szkoły i opowiadają o tym, co nasza Uczelnia ma do zaoferowania. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 prelekcje przeprowadzimy w formie zdalnej.

Jak będzie wyglądać Uelcome 2021

Mottem tegorocznej edycji jest “Od studentów dla przyszłych studentów”. Chcemy zachęcić tych, którzy wciąż wahają się nad wyborem Uczelni. Jak to zrobimy? Przygotowaliśmy szereg spotkań o luźnym charakterze. Dzięki nim kandydaci zapoznają się nie tylko z oficjalnymi informacjami, będą mieli okazję porozmawiać z prelegentami i dopytać, jak studiuje się na UEW.

Najlepiej na pytania odnośnie konkretnych kierunków, funkcjonowania Uczelni i smaczków dotyczących studiowania, odpowiedzą obecni studenci. Całość odbędzie się online. Team już przygotowuje dawkę merytorycznej wiedzy, która zostanie przedstawiona w ciekawy i nietuzinkowy sposób.

Podróż do przeszłości, czyli DOUE przed pandemią

Przed pandemią Dzień Otwarty i UElcome odbywały się stacjonarnie. Prowadzone były spotkania z Władzami, prelekcje o kierunkach oraz organizacjach, jakie działają na Uczelni, a także interesujące spotkania z gośćmi specjalnymi. Oprócz tego każdy uczestnik mógł podejść do stoiska promocyjnego przygotowanego przez daną organizację i porozmawiać z jej przedstawicielami. Na sam koniec odbywało się mniej oficjalne spotkanie, na którym maturzyści mogli zobaczyć, jak bawią się studenci i zapytać o nurtujące ich sprawy.

Źródło elementu grafiki: <https://pl.freepik.com/wektory/szkola>; plik wektorowy utworzony przez pch.vector